Kennismaking met de Pep Ventosa techniek

Tijdens een fotobespreek avond kwam een ingebrachte foto van één van onze leden langs. Een zeer intrigerende foto en had iets schilderachtig in zich. Bij de mondelinge toelichting werd duidelijk dat het om de Pep Ventosa techniek ging, een unieke fototechniek bedacht door een Catalaanse kunstfotograaf. 

Die Pep maakts soms wel honderden foto’s en voegt deze samen met de functie lagen in Photoshop tot één uiteindelijk resultaat. Daarbij fotografeert hij één onderwerp in een cirkel er omheen, dus steeds vanuit een ander standpunt. Hierdoor ontstaat een wat vervreemdend beeld met een impressionistische sfeer waarbij verschillende varianten mogelijk zijn.

Met wat aangeleverde informatie over deze bijzondere techniek, zijn onze leden aan de slag geweest. Velen hadden prachtige resultaten en zijn enthousiast geworden. De techniek is ook met drie tot acht foto’s zeer geschikt. Een mooie aanwinst in onze toolbox als fotograaf.

Klik op een foto om de galerij te openen.